درب و پنجره دوجداره upvc

درب و پنجره دوجداره upvc چیست؟

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که درب و پنجره دوجداره upvc چیست؟ و در کل کاربرد آنها امروزه در ساختمان چه نقشی دارد؟ با استفاده از درب و پنجره دوجداره upvc دنبال محاسنی چون عایق حرارتی،عایق صوتی، کنترل آلودگی هوای محیط و جلوگیری از اتلاف رفتن انرژی و… خواهیم بود

درب و پنجره دوجداره upvc، مخصوص جلوگیری از هدر رفتن سوخت و انرژی

PVC نیز همانند چوب عایق حرارتی مناسبی است. ضریب هدایت گرمائی PVC پایین تر اما بسیار نزدیک به ضریب هدایت گرمائی چوب است. این دو فاصله بسیاری با آلومینیوم و آهن دارند. در نتیجه، کاهش مصرف انرژی، سرمایه گذاری مناسب و لازم در ارتباط با تأسیسات ساختمان و کاهش استهلاک سیستم سرمایش و گرمایش یکی از مهمترین مزایای پنجره های UPVC است. در عین حال پنجره های UPVC به دلیل مقاومت الکتریکی بالا خطر برق گرفتگی را به حداقل رسانده و نیاز به سیستم ارت ندارند.

درب و پنجره دوجداره upvc

پنجره های UPVC در شرایط مختلف آب و هوایی در برابر باد و باران های اسیدی و نمکی، در برابر آبهای شور و در محیط های مربوط و شرجی مقاوم بوده و آثاری همچون پوسیدگی، زنگ زدگی و… در آنها ایجاد نمی شود.

مزایا پنجره دوجداره

  • تنوع یراق آلات درب و پنجره دوجداره upvc
  • مقاومت بسیار بالا در برابر نفوذ رطوبت
  • مقاومت بالا در برابر سرما و گرم
  • مقاومت در برابر نفوذ آلاینده ها
  • مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی
  • و….

بیشتر بخوانید : پروفیل UPVC کاربردها و ویژگی‌های آن

درب و پنجره دوجداره upvc قادر به مهار آلودگی صوتی و هوا

این محصول در برابر آلودگی محیطی و صوتی بسیار کارا بوده و در صورت تولید و نصب صحیح می‌تواند تا ۸۰% از آلودگی صوتی و محیطی بکاهد.

کارایی پنجره دوجداره

مواردی مانند هوا و رطوبت قطعا مهار کردن سختتری نسب به آب است اما بدیهی است اگر بخواهیم کمترین نشتی را داشته باشیم می‌بایست از لحاظ کیفیت و متریال انتخابی با تحقیق و دقت فراوانی آن را نسبت به محیط انتخاب نماییم. همچنین نحوه نصب این نوع پنجره‌های نیاز به متخصص و کاربلد دارد که با ظرافت و دقتی که دارد بتواند بهترین شیوه نصب را بکار گیرد تا بالاترین بازدهی را برای خریدار و مصرف کننده داشته باشد. با استفاده از این محصول در طول دو سال، تقریباً به اندازه هزینه‌ی صرف شده برای محصول می‌توانیم صرفه جویی نماییم.

بکار گیری پنجره دو جداره یو پی وی سی در کنار بزرگراه‌ها و معابر شلوغ شهری

بکارگیری صحیح این محصول در تمامی موارد و مناطق کاملاً کارساز بوده و قسمت اعظم آلودگی های صوتی و محیطی را می‌کاهد. ولی برای مهار بیشتر مناطقی که دارای آلودگی‌های محیطی و صوتی حاد هستند و همچنین فضاهای صنعتی می‌توان از پنجره های سه جداره بهره گرفت. چراکه این نوع پنجره ها دارای قابلیت چند برابر بوده و در این گونه فضاها کارکرد مناسب‌تری دارند.

بیشتر بخوانید : درزگیری پنجره دوجداره UPVC

پنجره های سه جداره

از پنجره سه جداره UPVC درهمه جا استفاده کرد. ولی در اکثر مناطق، همان پنجره دو جداره کارایی لازم و کامل را داشته و استفاده از مدل سه جداره ضرورتی ندارد. دوم اینکه پنجره سه جداره دارای پروفیل upvc ضخیم‌تری است و شاید نتوان در برخی موارد از آن بهره گرفت. البته همان‌گونه که اشاره شد، در صورت تولید کارخانه ای و صحیح پنجره دو جداره یو پی وی سی و همچنین نصب استاندارد، این محصول کارایی فوق العاده ای خواهد داشت و می تواند مشکلات محیطی را برطرف ‌سازد.

استفاده از پروفیل و متریال اصل

متأسفانه امروزه در بازار، پروفیل‌های تقلبی فاقد استانداردهای لازم و تولید های زیرزمینی بسیار است. پروفیل‌های تقلبی معضل عظیمی است. البته شناسایی این پروفیل‌ها برای تولید کنندگان درب و پنجره دوجداره upvc کار دشواری نیست.

تعویض و ترمیم پروفیل ضعیف

پروفیل یو پی وی سی قسمت اعظم از متریال پنجره دو جداره upvc را تشکیل می دهد و اگر از نوع ضعیف استفاده شود، پنجره تولید شده دچار مشکلات دائم از قبیل تغییر رنگ پروفیل، تغییر فرم و یا شکستگی می‌گردد و تعویض یا ترمیم آن امکان پذیر و مقرون به صرفه نیست. بنابراین در انتخاب پروفیل یو پی وی سی دقت لازم را انجام دهید.

بیشتر بخوانید : چگونه کیفیت پروفیل های UPVC را بررسی کنیم؟

پروفیل تقلبی و نامرغوب

تغییر رنگ پروفیل یکی مشکلات مهم یو پی وی سی می‌باشد که در صورت بروز این مشکل کاری نمی‌توان انجام داد. تغییر فرم پروفیل در دو حالت حادث می‌گردد. یا با استفاده از پروفیل نامرغوب و یا عدم استفاده از گالوانیزه داخل پروفیل، که در دو حالت پروفیل تغییر فرم داده قابل ترمیم نمی‌باشد .

نقش یراق در کارایی پنجره یو پی وی سی

در بکارگیری یراق آلات در سیستم یو پی وی سی، انتخاب یراق آلات مناسب نقش مهمی داشته و در کیفیت محصول نهایی تأثیر مهمی دارد. همان‌طور که می دانید یراق آلات درب و پنجره دوجداره upvc از حدود ۱۰۰ قطعه بهم پیوسته تشکیل شده است. اکثر این قطعات بر روی یکدیگر حرکت مکانیکی داشته و مجموعه ای مانند ماشین باز شونده را ایجاد می‌نماید. لذا در انتخاب برند مناسب و همچنین با در نظر گرفتن نوع بازشو ها و انتخاب یراق مناسب با توجه به نیاز، می‌تواند هم هزینه ها را کنترل نماید و هم طول عمر بیشتر یراق آلات موجب می گردد. بایستی در نظر داشت یراق مناسب همیشه متنوع‌ترین آن‌ها نیست.

تعویض و بهینه کردن یراق آلات درب و پنجره دوجداره upvc پس از نصب

باید گفت که این امر امکان‌پذیر است اما بصورت محدود. چراکه محل پیچ‌های بعضی از یراق آلات با یکدیگر متفاوت بوده و ممکن است در بکار گیری یراق‌آلات جدید دچار مشکل گردد. از طرفی نصب یراق آلات در بعضی از کارخانه های معتبر بصورت اتوماسیون و با ماشین آلات خاصی انجام می‌پذیرد. تغییر آن بصورت تعمیراتی و در محل پروژه محدودیت‌هایی را ایجاد می‌نماید. لذا انتخاب یراق آلات مناسب در ابتدا می‌تواند از هزینه های مجدد جلوگیری نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *