سوالات متداول پنجره های دوجداره یو پی وی سی

سوالات متداول پنجره های دوجداره یو پی وی سی

با توجه به اینکه پنجره یو پی وی سی یک صنعت تقریبا جدیدی است. در نتیجه سوالات متداول پنجره های دوجداره یو پی وی سی ممکن است برای شما هم پیش بیاید. در این مطلب قصد داریم سوالاتی که برای شما وجود دارد را درباره ی درب و پنجره دوجداره upvc مطرح کنیم که مرتبط با مزیت ها و معایب آن می باشد.

همچنین قصد داریم این محصول را با دیگر محصولات نیز مقایسه کنیم تا مصرف کننده آشنایی لازم با این مدل پنجره ها داشته باشد و انتخاب مناسبی داشته باشد.

همانند همه اجناس این محصول نیز قیمتهای مختلفی دارد و بسته به نوع پروفیل یو پی وی سی ،یراق آلات مورد استفاده و نوع طرح ، قیمت ها متفاوت است.دقت کنید که در پیش فاکتوری که به شما داده می شود حتما قیمت پروفیل،قیمت شیشه دوجداره ،قیمت یراق آلات،هزینه نصب،کرایه حمل و مالیات ارزش افزوده لحاظ شده باشد.اگر بنا بر مقایسه دارید دقت کنید در آلومینیوم اختصاصی با شیشه دوجداره،معمولا سه رده کیفی با وزنهای مختلف وجود دارد.نوع ضعیف برای پنجره های خیلی کوچک و نوع متوسط برای پنجره های بزرگتر و از نوع قوی که ضخامت ورق بیشتری دارد برای درها استفاده می شود.متاسفانه برخی فروشندگان ،از انواع ضعیف که قابلیت تحمل شیشه دوجداره که سنگین است را ندارد،برای یونیتهای بزرگ استفاده می کنند و مسلما قیمت پایین تری به مشتری می دهند.حتی دیده می شود که از ضایعات آلومینیوم برای این کار استفاده می شود که مصرف کننده باید به تمامی این موارد دقت کند.

طبق آخرین مصوبه هیآت وزیران مورخ مهر ۸۸ ،تمامی انبوه سازان موظف به اجرای شیشه دوجداره  صنعتی شده اند و از مواد مصرفی مورد استفاده ،فقط پنجره های دوجداره یو پی وی سی  و آلومینیوم ترمال بریک تایید شده اند.
نوع پروفیل یو پی وی سی مورد مصرف یراق آلات مصرفی و آلمانی یا ترک بودن آن و گرید آن. نوع شیشه دوجداره صنعتی بکار رفته شده تولید خوب و با کیفیت شامل جوش ها در کنج پنجره های ، گالوانیزه مورد استفاده، لاستیک های آب بندی از همه مهمترنصب استاندارد و استفاده از فوم پل ارتان و چسب ماستیک و پیچ های مخصوص نصب یه فواصل معین. پشتیبانی و خدمات پس از فروش

زمانیکه پنجره شما صداری بیرون در داخل شنیده شود یا سرما یا گرما از آن عبور نماید نیاز به تعوش یا جایگزینی پنجره‌های یو پی وی سی دارد.

برای مقایسه این دو پلیمر با یکدیگر می بایست چندین موارد را مورد در نظر بگیرید . معمولا پنجره های یو پی وی سی در قیاس با پنجره های آلومینیومی از نظر جنس و متریال، اجرا و نصب و همچنین از نظر نحوه تولید با هم فرق داشته و می توان این دو پلیمره کاربردی را در سه فاز مورد بررسی و آنالیز قرار داد.

پنجره های کشویی به خاطر سیستم حرکت ریلی به موازات هم ، همیشه مابین دو پنجره فاصله وجود دارد که در پنجره های لولایی این فضا وجود ندارد و نسبتا عایق مناسبتری در ساختمان بر قرار میکنند.

رنگ اصلي UPVC سفيد بوده و هرچه رنگ آن سفيدتر و براق تر باشد بهتر است. يكي از مزاياي درب و پنجره هاي UPVC رنگ سفيد آن است كه در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) كه براي انسان مضر مي باشد مقاوم است. رنگ پروفيل UPVC مرغوب به مرور زمان نبايد تغيير كرده و زرد رنگ شود. در مورد ساختمانهايي كه به لحاظ رنگ نماي ساختمان احتياج به درب و پنجره هاي رنگي دارند ، اين امكان وجود دارد كه با ورقه هاي مخصوص رنگي ، پروفيل UPVC را لمينت كرده و آنرا به رنگ دلخواه تغيير داد.

نوع طراحی خاص درب و پنجره‌های upvc و استفاده از زوارهاي مخصوص به هيچ وجه آب به داخل درب و پنجره هاي UPVC نفوذ نمي كند. ضمن آنكه محفظه هايي نيز در آن تعبيه مي شود كه در صورت نفوذ آب در هنگام شستشو ، آب از انتهاي درب يا پنجره تخليه شده و به داخل نفوذ نكند.

براي نصب درب و پنجره هاي UPVC احتياج به مصالح ساختماني نبوده و آنها بوسيله پيچها و فوم مخصوص بر روي قاب درب و پنجره هاي قبلي بدون تخریب و یا تغییر در نمای ساختمان نصب مي گردد.

درب و پنجره هاي UPVC ابتدا به وسيله پيچهاي مخصوص به قاب فلزي تعبيه شده در ساختمان متصل و سپس با فوم مخصوص درزگيري وعايق بندي مي شود. فوم مخصوص نصب در ابتدا به صورت پف کرده بوده و پس از چند ساعت بعد از نصب سخت شده و با افزايش حجم خود باعث استحكام بسيار زيادي مي گردد. در نهايت با ماستيك محل نصب تسطيح مي گردد.
عمده دلیل تغییر فرم بعد از عملیات نصب عدم استفاده از گالوانیزه با ضخامتهای تعیین شده در داخل پروفیلهای پنجره upvc است. همچنین استفاده گالوانیزه با ضخامت کمتر 1 mm امکان تغییر فرم و نشست پنجره upvc را به علت فشار بار استاتیکی ساختمان ، ایجاد می کند
رنگ یو پی وی سی تابع مواد طراحی شده داخل است ، در نتیجه پس پوسته، خراش، باد کردن پوسیدگی و زنگ زدگی اتفاق نمیافتد. تعمیر و نگهداری، رنگ خوردن و پرداختن لازم ندارد.
این درب و پنجره ها برای شیشه های دو جداره طراحی شده است، سطح انتقال صدا از این شیشه ها 40 (DB) میباشد. این شیشه ها راه حلی است برای ساختمانهای اداری و مسکونی که مشکل صدای هواپیما دارند .
دو عامل تاثیرگذار در روند کاهش گرما و سرمای داخل ساختمان از طریق پنجره‌ها وجود دارد. اول انتخاب پروفیل UPVC بر اساس کانال یا حفره می‌باشد که پروفیل 5 کاناله یک انتخاب مناسب برای این موضوع است و دوم انتخاب شیشه مناسب و استاندارد که عواملی مثل ضخامت لایه‌های شیشه، رنگی یا رفلکس بودن، لمینیت و یا شیشه‌های LOW-Eباعث کاهش انتقال حرارت در ساختمان می‌شود.

بله، تنوع روکش‌های لمینیت طرح چوب و رنگ‌های متنوع دیگر که مخصوص این پروفیل‌ها هستند وجود داشته و حق انتخاب شما را برای استفاده در نماهای ساختمان و طراحی‌های داخلی فراهم می‌کند.