درب دوجداره بالکن

درب دوجداره بالکن یا تراس

استفاده از درب دوجداره بالکن و تراس یکی از ضروری ترین اقدامات در هنگام ساختمان سازی است. چرا که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت انرژی می تواند عملکرد بسیار کاملی را برای تامین امنیت داشته باشد. از این روی امروزه بسیاری از سازندگان و همچنین مالکان ساختمان ها از پنجره های دوجداره و درب های UPVC و آلومینیومی برای قسمت بالکن یا تراس ساختمان استفاده می کنند.

درب و پنجره به عنوان یک استاندارد مهم در ساختمان سازی است. سازندگان ملزم به رعایت قوانین در این خصوص می باشند.

استاندارد درب دوجداره

به این دلیل که رعایت مصرف بهینه حامل های انرژی در ساختمان ها به یک امر بسیار مهم تبدیل شده است. در ساختمان‌های قدیمی نزدیک به 40 درصد هدر رفت انرژی داشته‌ایم، ساختمان های جدید باید حتما از پنجره و درب دوجداره استفاده کنند.

درب دوجداره بالکن و تراس

خصوصیات درب دوجداره بالکن یا تراس؟

وقتی درب دوجداره بالکن یا تراس انتخاب می‌شود، خصوصیاتی را باید در نظر گرفت:

عایق‌بندی حرارتی:

درب و پنجره دوجداره با عایق‌بندی حرارتی بسیار قوی است. که می‌تواند از نفوذ حرارت و برون رفت آن از داخل به بیرون یا بالعکس را کاهش دهند. البته پروفیل UPVC کاربردها و ویژگی‌های دارد که می‌تواند کاهش هزینه‌های گرمایش و سرمایش فضا را به همراه داشته باشد. و باعث حفظ دمای مناسب شود

عایق‌بندی صوتی:

کاهش صدا و نویز خارج از خانه به خصوص در مسیرهای پر رفت آمد شهری یکی از بزرگترین مزیت های درب دوجداره بالکن و تراس محصوب می‌شود.

مقاومت در برابر تغییرات آب و هوا:

درب دوجداره برای بالکن یا تراس باید مقاوم در برابر عوامل جوی باشند. آن‌ها باید قابلیت مقاومت در برابر باد، باران، آفتاب و تغییرات دمایی را داشته باشند تا ماندگاری طولانی مدت را داشته باشند.</p>

امنیت:

درب دوجداره بالکن یا تراس باید دارای سیستم قفل امن و محکم باشند. قطعا نسبت به مصالح قدیمی مقاومت در برابر ضربه به مراتب بسیار بسیار بیشتر است و با استفاده از حفاظ آهنی میتواند این امنت را دو چندان کرد.

طراحی و زیبایی:

طراحی و زیبایی مهم است. باید با ظاهر و سبک بالکن یا تراس سازگار باشند و به زیبایی فضا کمک کنند. بهتر است برای انتخاب آن با تولیدکنندگان و نصابان معتبر و متخصص مشورت کنید تا ویژگی‌ها و نیازهای خاص فضای خود را در نظر بگیرید.

درب و پنجره دوجداره UPVC بالکن و تراس

مزایا درب دوجداره (Upvc) برای بالکن یا تراس

جلوگیری از ورود گرد و غبار و همچنین حشرات موذی به همراه عایق بندی صوتی و حرارتی را می توان از مهم ترین دلایلی دانست.

همچنین جلوگیری از ورود باد و باران، ایجاد دمای بسیار بالا و پایین در قسمت بالکن و تراس باعث می شود تا بسیاری از این محصول استفاده کنند.

کاهش میزان مصرف انرژی :

یکی از مهمترین مزایا کاهش میزان مصرف انرژی است که علاوه بر هزینه های کمتر برای صاحبان ملک برای کشور نیز بسیار پر منفعت است.

جلوگیری از ورود اشعه ماوراء بنفش :

شیشه های دوجداره بالکن و تراس از ورود اشعه ماوراء بنفش جلوگیری می‌کنند.

کاهش آلودگی صوتی :

به خصوص در شهرهای بزرگ نظیر تهران، اصفهان، مشهد، تبریز، شیراز و غیره، میزان آلودگی صوتی بسیار بالاست و از این روی بسیاری از افراد برای جلوگیری از ورود آلودگی صوتی، از درب دوجداره Upvc برای بالکن استفاده می کنند.

جلوگیری از ورود آلاینده‌ها :

ورود آلاینده ها یکی از دلایلی است که می تواند سلامتی بدن انسان را تهدید کند و شما می توانید برای جلوگیری از ورود آلاینده های هوا به داخل بالکن و تراس از درب Upvc استفاده کنید.

موارد مهم در خرید درب و پنجره دوجداره تراس و بالکن

یکی از مهم ترین نکات در رابطه با خرید درب دوجداره بالکن یا تراس این است که شیشه ها متناسب با محیط جغرافیایی باشد. در صورتی که محیط سردسیر است، بهتر است پنجره ها به شیشه 6 میلیمتری مجهز شده باشند و همچنین از گاز آرگون در میان لایه های شیشه استفاده شده باشد.

یراق آلات مناسب مهم‌ترین بخش خرید و نصب برای ساختمان شما می‌باشد. سعی کنید قبل از خرید مشاوره کاملی در رابطه با نوع، جنس و موادی که استفاده شده و مناسب درب و پنجره شماست تحقیق نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *